|
Bine ai venit,
Vizitator
|
|
Consumati?
Ce bauturi alcoolice preferati?... Tarii, cocktail, combinatii, bere... Povestiti despre betzii si alte intamplari legate de alcool in topicul acesta Sau va considerati alcoolici anonimi... declarati sincer |
|
|
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Ultima editare: by daniel.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
eu prefer bere.... heineken sau becks sint favoritele mele.hai noroc...am o sete.....
|
|
|
never give up hope
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
Eu am de vreo patru ani o ameteala continua (vertij). Abia de la a doua bere incep sa simt ameteala de la bautura.
Dar nu ma omor cu bautul. Nu prea stiu pe ce lume sunt nici macar treaz. Sunt confuz si dezorientat, gandesc cu incetinitorul. Prea des am constatat ca gandesc una si spun alta sau se intelege altceva decat am vrut eu. Prefer un vin sec (rosu/alb) la masa sau un demi-dulce. Rece. Cand am. Cand nu, nu. Merge si berea ( nu conteaza marca, nu prea am pretentii, eventual D'Altora). Tarii .., nu prea. Ocazional. Si tot marca D'Altora. |
|
|
Ce este, este.
Ce nu este, nu este. Asta este!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
inainte de accident am lucrat ca manager restaurant la renumitele hoteluri four seasons si ritz carlton in chicago sua...am avut ocazia sa testez nenumarate vinuri ,cognaic ,sampanie etc ...din pacate dupa accident singura bautura pe care mi-o accepta organismul este berea...vinul imi ridica tensiunea la un nivel alarmant si tariile imi rup stomacul.
|
|
|
never give up hope
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
palinca de pruna la butoi de dud --din aia galbutza ca uleiu, nu prea tare, iarna ...sau la racoare
Si un must din struguri din fatza gangului... Mi-a venit in mintea cartea aia de bucate a lui Anton (cred ca asha-l chema) ..ala de avea o emisiune la ProTv. ...Am citit-o din scoarta-n scoarta ca pe un roman. Radu Anton ..nu? Care dintre voi ati mai citit carti de bucate? |
|
|
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
ce tare sa citesti cartea de bucate sau cea de telefon!
|
|
|
LIFE IS TOO SHORT TO WASTE TIME!
**~** DUREREA E TEMPORARA, VICTORIA E PERMANENTA!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
de aia de telefon inca nu m-am apucat
Dar cartea aia lui Anton ..e periculoasa rau ...vorbeste de traditii, ce vin merge cu ce mancare ..si sunt numai retete romanesti. N-ai crede cate retete romanesti autentice a gasit omul, in afara de salata de beof, mamaliga, sarmale si ardei umpluti. Avem si noi bucatarie autentica cu care sa ne mandrim. Tre sa fie si pe net pe undeva ..cred. ..cartea. |
|
|
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
dionnis, chiar gatesti din ea sau doar salivezi citind-o?
sa ma inviti si pe mine la tine la masa! |
|
|
LIFE IS TOO SHORT TO WASTE TIME!
**~** DUREREA E TEMPORARA, VICTORIA E PERMANENTA!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
din cate vad eu topicu e despre alcool ,,,ce tot vorbim de mancare....ca vorba aia si de mancat ce bem azi:))
eu nu prefer nici o bautura...prefer sa ma imbat.....de la bere nu prea e bine...singura betie pe care o suport e de la tarie |
|
|
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
imi plac bauturi dulci....bere cand e cald afara sau mananc o ciorba de peste ca la mama acasa
|
|
|
Nu plange pentru ca s-a terminat, zambeste pentru ca s-a petrecut.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
fiecaruia ii plac diverse da nu se scriu si patanii pe aici....eu am comis-o aseara de m-am trezit dimineata cu o stricla de qwhisky plina langa pat, si apoi am aflat ca am luat-o de pe masa...deci si paraplegicii uita vad...
|
|
|
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
sal all, eu mai beau din cand in cand bere (limpezeste urina) si am mai observat ca mi se mai micsoreaza contractiile bafta
|
|
|
Ce-i foloseste omului sa castige lumea intreaga daca-si pierde sufletul?
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
O bericica din cand in cand. Delfinasu are dreptate micsoreaza spasticitatea. Deci sa bagam cate una la fiecare 6 ore
|
|
|
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
Salut.Eu prefer destul de mult berea dar la fel de bine imi place si vinul alb sau rosu,sa fie un pic dulceag.Mai fac din cind in cind o mica betie,asta daca nu ma opresc dupa trei berii sau dupa un litru de vin.A doua zi ma doare capul si pina sa ma trezesc la realitate dureaza ceva timp.In orice caz trebuie sa avem grija la cantitatea de bautura consumata.Va doresc toate cele bune si consumatie placuta.
|
|
|
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
Cand sunt prea acaparat de munca si nu ma mai pot concentra deloc beau si eu o bere si revin cu picioarele pe pamant gandindu-ma ca muncesc pentru a trai, nu invers...
|
|
|
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Mai mult