Bine ai venit, Vizitator
Username: Password:

SUBIECT: Alegeri Prezidentiale si Referendum National

Re:Alegeri Prezidentiale si Referendum National #13740

La asa sondaj,cu rezultat asa strans, doar numaratoarea mai conteaza.
Nu uitati ca in 2004 ,inainte de numaratoare, Basescu pretindea ca s-au furat alegerile.
Cand a vazut ca de fapt a castigat..........a uitat totul.
Asadar, rabdare si tutun. Mie imi convine Geoana,insa nu sunt prea entuziasmat.
Sa-l vedem la treaba...Greul de abia acum incepe .
  • ciresaru
  • Avatarul lui ciresaru
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Vreau sa comunic..
  • Posts: 803
  • Thank you received: 123
  • Karma: 7
" Daca batranetea ar putea si tineretea ar stii ..."
Noi, ioanahope&ciresaru ne bucuram de solidaritatea noastra, a tuturor forumistilor. Aveti admiratia noastra !
Fiind aici, simtim prietenia voastra.
Ultima editare: by ciresaru. Motiv: corectura
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Alegeri Prezidentiale si Referendum National #13747

Sant apolitic dar tinand cont de faptul ca intre Base si Geoana e totusi o diferenta [intelect,prestanta ,mod de exprimare atat in limba natala cat si in alte limbi] ...sa fie sanatos castigatorul si sa nu mai zica SA TRAITI BINE ...daca de fapt populatia TRAIESTE IN MIZERIE SI FOAMETE.
  • adi chicago
  • Avatarul lui adi chicago
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Dum spiro ,spero
  • Posts: 2545
  • Thank you received: 64
  • Karma: 17
never give up hope
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Alegeri Prezidentiale si Referendum National #13764

S-a tuns SARACUL .....
base.jpg
  • adi chicago
  • Avatarul lui adi chicago
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Dum spiro ,spero
  • Posts: 2545
  • Thank you received: 64
  • Karma: 17
never give up hope
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Alegeri Prezidentiale si Referendum National #13765

Se mira multi????????????:laugh: :laugh: :laugh:
bundy-dd92f7375cceaab9c9881ed15644f19e.jpg
  • adi chicago
  • Avatarul lui adi chicago
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Dum spiro ,spero
  • Posts: 2545
  • Thank you received: 64
  • Karma: 17
never give up hope
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Alegeri Prezidentiale si Referendum National #13769

V-ati pus vreodata intrebarea de ce toti presedintii de dupa revolutie au avut numele cu terminatia ESCU ?Iliescu ,Constantinescu ,Basescu ....In opinia mea umila e BLESTEMUL lui CEAUSESCU asupra poporului roman .
bundy-84fca369f1a090d831324f44b9fd141c.jpg

Noi sa fim sanatosi ca la vara e cald.
  • adi chicago
  • Avatarul lui adi chicago
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Dum spiro ,spero
  • Posts: 2545
  • Thank you received: 64
  • Karma: 17
never give up hope
Ultima editare: by adi chicago.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Alegeri Prezidentiale si Referendum National #13772

Santem de rasul Universului Cosmic ....cum zicea unul pe vremuri .


A bovi maiori discat arare minor - De la boul mai vârstnic să înveţe cel mai tânăr ca are ce.
  • adi chicago
  • Avatarul lui adi chicago
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Dum spiro ,spero
  • Posts: 2545
  • Thank you received: 64
  • Karma: 17
never give up hope
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Alegeri Prezidentiale si Referendum National #13773

Sandiana a scris:
Asta este campanie electorala? este o mizerie!

Nu merita, sa ma uit la ei!

Sunt niste mincinosi! Vor puterea!


Cu drag,
Sandy
Ai dreptate ...daca era Vlad Tepes Presedinte in 5 ANI eram peste multi in lume .
Nu glumesc.
images.jpg
  • adi chicago
  • Avatarul lui adi chicago
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Dum spiro ,spero
  • Posts: 2545
  • Thank you received: 64
  • Karma: 17
never give up hope
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Alegeri Prezidentiale si Referendum National #13774

Asta este situatia,insa raman la convingerea mea. Basescu nu merita 2 mandate. Ce-a facut asa bine incat sa continue. Pentru mine este o enigma totala .Un al doilea mandat ar fii trebuit sa fie un merit justificat istoric, .... Eu nu am remarcat nimic .
  • ciresaru
  • Avatarul lui ciresaru
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Vreau sa comunic..
  • Posts: 803
  • Thank you received: 123
  • Karma: 7
" Daca batranetea ar putea si tineretea ar stii ..."
Noi, ioanahope&ciresaru ne bucuram de solidaritatea noastra, a tuturor forumistilor. Aveti admiratia noastra !
Fiind aici, simtim prietenia voastra.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Alegeri Prezidentiale si Referendum National #13775

Referitor la terminatia ESCU a ultimilor presedinti ai tarii am intrebat un popa sa ma lamureasca si pe mine .Foarte degajat mi-a raspuns .....Este Satan Cu Usurinta..
Sarumana domn parinte :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Ceausescu cu prizionierii....Iliescu cu minerii...Constantinescu cu boierii si Basescu cu hingheri:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
  • adi chicago
  • Avatarul lui adi chicago
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Dum spiro ,spero
  • Posts: 2545
  • Thank you received: 64
  • Karma: 17
never give up hope
Ultima editare: by adi chicago.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Alegeri Prezidentiale si Referendum National #13776

YEAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!!!!



:dry: :huh: :blush:
  • Dionnis
  • Avatarul lui Dionnis
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Posts: 630
  • Thank you received: 22
  • Karma: 7
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Alegeri Prezidentiale si Referendum National #13777

Personal nu ma intereseaza cine a castigat sau pierdut ....pentru mine ambii au incercat .Politica e precum Religia
Singurul lucru care ma frustreaza e faptul ca Basescu pe vremea cand era primar in capitala a ordonat eutanasierea necuvantatoarelor canine .Un lider care a ordonat asa ceva nu are cum sa-si iubeasca semenii.
Ce dulce e catzelul nu?E nevinovat si are nevoie de alinare ,hrana si adapost.
700_709.jpg

Pentru informatia unora eu l-am votat pe Obama.....la noi din 2 nu am avut nici unul sa-mi trezeasca interesul .
  • adi chicago
  • Avatarul lui adi chicago
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Dum spiro ,spero
  • Posts: 2545
  • Thank you received: 64
  • Karma: 17
never give up hope
Ultima editare: by adi chicago.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Alegeri Prezidentiale si Referendum National #13782

ciresaru a scris:
Asta este situatia,insa raman la convingerea mea. Basescu nu merita 2 mandate. Ce-a facut asa bine incat sa continue. Pentru mine este o enigma totala .Un al doilea mandat ar fii trebuit sa fie un merit justificat istoric, .... Eu nu am remarcat nimic .
Si Bush a avut 2 mandate si a inceput criza financiara :laugh: :laugh: :laugh:
  • adi chicago
  • Avatarul lui adi chicago
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Dum spiro ,spero
  • Posts: 2545
  • Thank you received: 64
  • Karma: 17
never give up hope
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Alegeri Prezidentiale si Referendum National #13783

Traian Basescu a obtinut 50,33% din voturi, iar Mircea Geoana 49,66%

In loc de concluzii:

- Basescu este primul presedinte de la Revolutie care a castigat al doilea mandat consecutiv.

- Cozmin Gusa este politicianul care tine cel mai mult la tavaleala, i-o trage Base de 5 ani si tot nu se satura :lol:



Aliantei celor care vor schimbarea: Ciocu mic... un fleac, v-am impuscat :P

Apropo, pentru "catei"... "Folositi periuta de dinti Colgate 360 grade. Curata si limba." :laugh:
  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 16172
  • Thank you received: 5270
  • Karma: 40
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Ultima editare: by daniel. Motiv: edit
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Alegeri Prezidentiale si Referendum National #13785

Esti membru de partid Daniel dupa cum observ .....grava boala asta ....Multumesc Doamne ca nu sufar de asa ceva.Liber si independent m-am nascut ,,,,asa voi inchide ochii....politicienii sa ma pupe unde nu ma arde soarele ....urasc politica .:laugh:
  • adi chicago
  • Avatarul lui adi chicago
  • Deconectat
  • Platinum Member
  • Dum spiro ,spero
  • Posts: 2545
  • Thank you received: 64
  • Karma: 17
never give up hope
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Alegeri Prezidentiale si Referendum National #13786

Eu tin cu Basel:) Nu comentez de ce,nu ar avea rost:P
  • BRUNETA
  • Avatarul lui BRUNETA
  • Deconectat
  • Senior Member
  • Banii se fac,sanatatea ba!
  • Posts: 61
  • Thank you received: 2
  • Karma: 2
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Mai mult