|
Bine ai venit,
Vizitator
|
|
Concursul "Top Useri" - Fii activ pe forum si castiga! se va desfasura pe o perioada de 6 luni si va continua anual, prima editie desfasurandu-se in perioada:
21. 06. 2011 - 20. 12. 2011 urmatoarea 21. 12. 2011 - 20. 06. 2012 s.a.m.d. Ca masura al gradului de contributie individual, a fost proiectat un Sistem de acordare a Punctelor de Multumire-Apreciere (PMA), iar totalul PMA acumulat de fiecare utilizator este reflectat in Top Useri (pe baza carora se acorda premiile), cat si intr-un Clasament general "All-Time" al celor mai valorosi utilizatori din toate timpurile Precizari asupra continutului acceptat in Concurs, precum si alte aspecte legate de regulile si conduita care trebuie respectate de catre participanti puteti gasi pe forum, in rubrica dedicata Regulamentului Concursului. Tot acolo va astept sa scrieti eventuale intrebari, neclaritati, propuneri si sugestii legate de orice aspect din derularea acestui Concurs. Fiecare informatie, text sau fotografie postate pe site si in general fiecare actiune a dvs pe site si FORUM va aduce un numar de Puncte de Multumire-Apreciere sau mai pe scurt PMA. Topul userilor va fi generat automat de sistem in baza punctelor acumulate (in profilul fiecarui user - sub avatar). Valoare atribuire PMA: - Inregistrare si logare user nou – 20 PMA - Invita un prieten sa se inregistreze pe acest site – 15 PMA - Postare noua pe forum – 10 PMA - Logat, citeste un articol din site - 10 PMA (eliminata pe 20.07.2011, 23.00 PM) - Aniversare zi de nastere – 10 PMA - Vot comentariu VA MULTUMESC – 6 PMA - RASPUNS printr-un comentariu – 5 PMA - Functie de utilitatea lui, un raspuns poate primi, suplimentar, bonusuri in valoare de +5 / +15 PMA. - Incarcarea unei imagini in avatar (max. 100kb) – 5 PMA - Logare zilnica utilizator – 5 PMA - User inactiv - retragere 2 PMA pentru o perioada prestabilita Premiile Concursului Premiile vor fi in numar de 3 - acestea fiind produse distribuite prin magazinul online eMAG. Valoarea lor va fi de : • Premiul I - produs/e in valoare de 300 RON • Premiul II - produs/e in valoare de 200 RON • Premiul III - produs/e in valoare de 100 RON NOTA Astept de la toti cei inscrisi in concurs sa manifeste fair-play si respect fata de ceilalti competitori. Deasemenea, ii invit pe toti participantii sa nu se lase tentati de diverse "scurtaturi" prin care pot avansa cat mai usor in Concurs (cum ar fi crearea de clone pentru auto-votare). Tentativele depistate vor fi pedepsite cu severitate. Singura cale de a avansa in clasament este de a incarca continut de valoare, care sa treaca de "exigentele" minimale ale sistemului de acordare automata a punctajului standard si - mai ales - sa fie apreciate si astfel votate de ceilalti membri ai comunitatii. SUCCES TUTUROR! |
|
|
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Ultima editare: by daniel. Motiv: refresh
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
Salutare,
Vad ca nu sunt respectate regulile de aici si se incearca folosirea "scurtaturilor" pentru acumularea de PMA Bate la ochi... in 40 minute, utilizatorul X acumuleaza 135 de PMA prin citirea unor articole din site, practic sunt 2 articole in decurs de 1 minut... cel mai des. Am "print" pentru cine doreste detalii Sistemul genereaza automat 10 PMA pentru fiecare pagina web vizitata din ProStemCell.ro Acesta activitate este surprinsa de catre componenta AICI Fair-play, va rog! In caz contrar voi scoate acesta valoare de atribuire a PMA din sistem si voi aplica sanctiuni. Deschide subiect nou sau RASPUNDE la comentarii, intr-un mod on-topic, consistent si eficient este cel mai apreciat mod de RESPECT fata de membrii acestei comunitati. Have fun |
|
|
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Ultima editare: by daniel. Motiv: refresh
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: manana
|
|
Daniele, concursul se cheama "Top Useri" - Fii activ pe forum si castiga!". PE FORUM !!! Daca este vorba de activitatea pe forum nu mi se pare corect sa punctezi activitatea : "citeste un articol din site!!!!!" In SITE nu pe forum !!!!. Din cate bag seama aceasta activitate nu are nici o legatura cu forumul si deci cu concursul. Estre ilogic si inconsecvent.
Eu propun sa elimini de tot punctarea acestei activitati si sa lasi numai punctarea acticitatii pe forum. |
|
|
Ce este, este.
Ce nu este, nu este. Asta este!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
Petru a scris:
Daniele, concursul se cheama "Top Useri" - Fii activ pe forum si castiga!". PE FORUM !!! Daca este vorba de activitatea pe forum nu mi se pare corect sa punctezi activitatea : "citeste un articol din site!!!!!" In SITE nu pe forum !!!!. Din cate bag seama aceasta activitate nu are nici o legatura cu forumul si deci cu concursul. Este ilogic si inconsecvent. Eu propun sa elimini de tot punctarea acestei activitati si sa lasi numai punctarea activitatii pe forum. OK, atunci daca e pe asa... asa sa fie! Valoarea PMA - Logat, citeste un articol din site - 10 PMA este eliminata incepand de acum. Totusi, daca apar si alte idei, cum ar fi reducerea valorii de punctare, sau ma rog... altele ce-mi scapa mie, comentati va rog! SPOR in continuare tuturor utilizatorilor forumisti! Multumit de ce ai? |
|
|
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Ultima editare: by daniel.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: manana
|
|
daniel a scris:
Salutare, Prietene, cei care au procedat asa, nu au gresit... le-a permis regulamentul! Au facut si ei cum se face in Romanica: Conteaza cat e de moral, daca e legal? Oricum ei au un avans serios fata de cei care nu mai beneficiaza de aceasta regula. Dar banuiesc ca tot ei ar fi facut puncte la greu, eu unul nici nu am vazut chestia asta. Multa sanatate si... Doamne-ajuuta! Vad ca nu sunt respectate regulile de aici si se incearca folosirea "scurtaturilor" pentru acumularea de PMA Bate la ochi... in 40 minute, utilizatorul X acumuleaza 135 de PMA prin citirea unor articole din site, practic sunt 2 articole in decurs de 1 minut... cel mai des. Am "print" pentru cine doreste detalii Sistemul genereaza automat 10 PMA pentru fiecare pagina web vizitata din ProStemCell.ro Acesta activitate este surprinsa de catre componenta AICI Fair-play, va rog! In caz contrar voi scoate acesta valoare de atribuire a PMA din sistem si voi aplica sanctiuni. Deschide subiect nou sau RASPUNDE la comentarii, intr-un mod on-topic, consistent si eficient este cel mai apreciat mod de RESPECT fata de membrii acestei comunitati. Have fun |
|
|
Tot ce vreti sa va faca voua oamenii, faceti-le si voi la fel...Matei 7:12
Doamne...ajuta-ma ca azi, sa fiu mai aproape de Tine decat ieri si maine (daca mai e o zi pentru mine) mai aproape decat azi! AMIN!
Ultima editare: by ihdsimmeu.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
Buna tuturor!
Pai, ma pot loga zilnic, si scrie nimicuri. Conteaza continutul postarilor, nu numarul lor. Asa mi se pare corect! Cu drag, Sandy |
|
|
Viata fara iubire este supravietuire.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Dionnis
|
|
Am si eu o intrebare. La ce foloseste butonul "VA MULTUMIM" care apare sup postul fiecarui user? Ajuta cu ceva la desfasurarea concursului?
|
|
|
Ultima editare: by Dionnis.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: daniel
|
|
Butonul VA MULTUMIM atribuie 6 PMA userului al carui comentariu este apreciat de ceilalti membri forumisti, care-l voteaza
Este afisat in primul post al threadului... |
|
|
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
Am crezut, ca butonul VA MULTUMIM este pentru a multumi pur si simplu tuturor.
Cu drag, Sandy |
|
|
Viata fara iubire este supravietuire.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
Sandiana a scris:
Am crezut, ca butonul VA MULTUMIM este pentru a multumi pur si simplu tuturor! Asa am crezut si eu la inceput...dar Diana, sa stii ca acest buton a existat de dinainte de concurs cand puteai sa apreciezi cumva postarea care-ti placea intr-un mod deosebit... este ceva mai aplicat decat acel calificativ cu + sau - care era ceva mai general si din care nu puteai sa-ti dai seama cum gandesc ceilalti despre tine, sau mai corect despre postarea ta. Bine, ca si acum ar putea sa se ascunda fiecare, ori neaplicand pe acel multumesc ori aplicand la toti... personal ma simt mai bine cand stiu cum stau lucrurile, chiar daca sunt surprins cateodata de feedback ! Multa sanatate si... Doamne-ajuta! |
|
|
Tot ce vreti sa va faca voua oamenii, faceti-le si voi la fel...Matei 7:12
Doamne...ajuta-ma ca azi, sa fiu mai aproape de Tine decat ieri si maine (daca mai e o zi pentru mine) mai aproape decat azi! AMIN!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
Cred ca Sandiana are dreptate cand spune:
Sandiana a scris: Pai, ma pot loga zilnic, si scrie nimicuri. Conteaza continutul postarilor, nu numarul lor. Asa mi se pare corect! Deoarece se ofera punctaj bun pentru fiecare postare, va fi plin de postari de doua trei vorbe, care nu aduc nimic in plus. Dar cum poti evalua continutul unei postari? Cred ca ar trebui acordata o valoare mai mare butonului "VA MULTUMIM", astfel cititorii vor fi aprecia calitate si o vor puncta, dupa caz. Un punctaj mai minc pentru "new post" si un punctaj mult mai mare pentru "VA MULTUMIM". Parerea mea... |
|
|
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
Buna tuturor!
Marius, stiu, ca VA MULTUMIM exista mai demult. Personal, imi face placere, ca mi se multumeste. Nu cred, ca voi castiga vrreun premiu, si scriu din placere. Sunt atatia, care merita sa castige! Cu drag, Sandy |
|
|
Viata fara iubire este supravietuire.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
... am tot observat ca unii forumisti dau cate 2 replici pe ora(24 ore) si primesc pctj... pe cand la mine nu primesc nici daca au trecut 2 zile(24ore) .... la "Activitate" apare ca primesc 5 pct dar de fapt nu e asa... banuiesc ca e o eroare
|
|
|
Nu plange pentru ca s-a terminat, zambeste pentru ca s-a petrecut.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
Stai linistit ca primesti punctele... nu e nici o eroare... dar e interesant ca tocmai tu vorbesti ca:
... oricum de la placerea de a comunica sa ajuns la alergari pt pct ...parerea mea ca Club Sportiv Iasi 21 e disperat dupa pct ,ok man...mai fac si eu 5 pct (si uite cum ti-au mai fost adaugate cinci puncte) saue pt un concurs domnule Adi . (Domn, care intre noi fie vorba chiar a postat pe acest forum, (2330 postari, pana in momentul acestei postari) chiar daca si in cazul dansului au fost multe postari de dragul de a posta, (chiar au fost de dragul postarii, pentru ca nu exista nici o miza de alta natura)). Ca sa rezum: v-ati referit cumva la dv. atunci cand ati scris cele citate de mine legat de "placerea de a comunica la alergari pentru puncte"?P.S. Ca o idee generala, in urma acestui concurs, vom avea si mai multa umplutura decat pana acum... Riscul concursului! Multa sanatate si... Doamne-ajuta |
|
|
Tot ce vreti sa va faca voua oamenii, faceti-le si voi la fel...Matei 7:12
Doamne...ajuta-ma ca azi, sa fiu mai aproape de Tine decat ieri si maine (daca mai e o zi pentru mine) mai aproape decat azi! AMIN!
Ultima editare: by ihdsimmeu.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
|
@ihdsimmeu
...tinand cont ca sunteti moderator si nu prea aveti timp sa verificati cam tot am ssa ma repet inca odata eu ... ... am renuntzat la acest concuns de mult si incerc sa arat cat de usor se fac punctele .... e foarte usor sa iau texte de pe net si sa le aplic aici .... sa iau de pe youtub si sa pun si chiar am recunoscut cu acea replica "ok man...mai fac si eu 5 pct " ... ca moderator cu un click pe avatar si aflati de cand sunt pe acest forum ... de cand sunt pe acest forum cred ca cel putin 0,01 % din raspunsuri au fosc personale ... toate cele bune |
|
|
Nu plange pentru ca s-a terminat, zambeste pentru ca s-a petrecut.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
|
Acest site foloseste cookie. Navigand in continuare, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Mai mult