Bine ai venit, Vizitator
Username: Password:
 • Page:
 • 1
 • 2

SUBIECT: Activitati sportive

Activitati sportive #7

In primul rand vreau sa salut utilizatorii acestui sit si sper sa gasim doar articole si informatii care ne intereseaza si care ne sunt utile.
In perioada 15.04-22.04.2008 la Fundatia Motivation Romania din localitatea Bragadiru jud Ilfov a avut loc o actiune sportiva la care au luat parte Mark Bullock reprezentant al ITF (International Tennis Federation) si alti doi antrenori de baschet in scaun rulant veniti din Anglia care in urma invitatiei facute de conducerea Fundatiei Motivation au venit sa antreneze echipa de baschet si jucatorii de tenis in scaun rulant dintre care fac parte eu, adica Anton Ciprian, Matreata Stelian si Crina Tugui.
Odatra cu aceasta actiune sau promovat patru scaune de tip sport, doua de tenis si doua de baschet. Noi prototipuri accesibile si personalizate functie de cerintele utilizatorului.
Asa ca, recomand celor care vor sa aiba mai multe activitati sportive sa achizitioneze aceste scaune de tenis sau baschet in valoare de 13 mil lei vechi fiecare in parte de la Fundatia Motivation. Aceste scaune pot fi decontate si de casa de asigurari.
Pe data de 22.04.2008 aceste scaune au fost promovate in cadrul demonstratiei de tenis si baschet, desfasurata la Politehnica in Bucuresti. B)
 • Tonik
 • Avatarul lui Tonik
 • Deconectat
 • Senior Member
 • performanta se atinge cand nu mai poti deloc!
 • Posts: 45
 • Thank you received: 6
 • Karma: 2
Munceste ca si cum nu ai muri niciodata, Ai grija de sufletul tau ca si cum ai muri maine!
Ultima editare: by daniel.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Activitati sportive #105

Pro pentru celule stem

Asa cum am mai scris in urma cu exact sase luni am suportat o interventie chirurgicala pe coloana intr-o clinica din Novosibirsk-Rusia, unde am stat intrenat patru saptamani. Aici am facut doua implanturi cu celule stem in momentul in care ma deschis pe coloana la nivelul T8-T9 si un al trei-lea implant mi-a fost facut la distanta de 15 zile.
Parerea mea despre aceste interventii cu celule este una bunicica, dar inca nu ma pot declara multumit de rezultatele acestor implnturi. Nu am recuperat mai nimic, usor pe sensibilitate, aici mentionez faptul ca simp picioarele putin mai bine, simt usor cand urinez iar in momentul in care intru in erectie ma simt mult mai bine decat inainte de aceasta interventie. :P
Atata timp cat primesc bani pentru astfel de interventii sub forma de sponsorizare sau ajutor, sunt dispus sa urmez astfel de tratamente. Adevarul este ca nu-mi permit sa merg pe cont propriu si nici nu ma risc sa fac imprumuturi pt aceasta interventie cu celule. In alta ordine de idei cred cu tarie ca va aparea ceva mai sigur cat de curand. Daca as mai face astfel de interventii?....DA.
 • Tonik
 • Avatarul lui Tonik
 • Deconectat
 • Senior Member
 • performanta se atinge cand nu mai poti deloc!
 • Posts: 45
 • Thank you received: 6
 • Karma: 2
Munceste ca si cum nu ai muri niciodata, Ai grija de sufletul tau ca si cum ai muri maine!
Ultima editare: by daniel.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Activitati sportive #406

In perioada 30.06-07.07.2008 Fundatia Motivation-Bucuresti organizeaza un concurs de tenis in scaun rulant care se va desfasura in incinta parcului din Bragadiru dotat cu doaua terenuri de tenis.
Romania_August__07_156.jpg
 • Tonik
 • Avatarul lui Tonik
 • Deconectat
 • Senior Member
 • performanta se atinge cand nu mai poti deloc!
 • Posts: 45
 • Thank you received: 6
 • Karma: 2
Munceste ca si cum nu ai muri niciodata, Ai grija de sufletul tau ca si cum ai muri maine!
Ultima editare: by daniel.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Activitati sportive #859

Sal all, in perioada 11 - 21 iulie ca reprezentanta a Romaniei la Jocurile Paralimpice de la Beijing,cu sprijinul Fundatiei Vodafone Romania, am participat la o tabara internationala de pregatire intensiva, organizata de Federatia Internationala de Tenis ( ITF ).

Tabara de pregatire a avut loc la Centrul National pentru Tenis din Roehampton , Londra , al Federatiei Britanice de Tenis ( Lawn Tennis Association ) si a avut ca scop pregatirea sportivilor pentru Jocurile Paralimpice de la Beijing.

:) :)
1_Crina_Tugui_la_Wimbledon_Lawn_Tennis_Museum.jpg
:)
 • karicia
 • Avatarul lui karicia
 • Deconectat
 • New Member
 • Cauta si vei gasi
 • Posts: 7
 • Karma: 1
Ce este un pesimist? Un optimist bine informat!
Ultima editare: by karicia.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Activitati sportive #2915

Iata ce fac unii !!!:ohmy:

Victor Konovalov - 2007 Wheelchair Nationals
Colt Wynn - 2007 Wheelchair Nationals

 • sara
 • Avatarul lui sara
 • Deconectat
 • Platinum Member
 • \\\\
 • Posts: 964
 • Thank you received: 88
 • Karma: 12
Sara
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Activitati sportive #6705

In perioada 09.05-10.05.2009 va avea loc maratonul de inot de 24 ore organizat anual in orasul Brasov la complexul sportiv situat exact langa gara. Bazinul are aceleasi masuri cu cel al unui bazin olimpic. Echipa noastra va fi formata din cinci persoane utilizatoare de scaun rulant si cinci persoane valide, marea majoritate membri ai fundatiei Motivation impreuna cu voluntarii acesteia. Practiv vom inota prin rotatie cate 30 min fiecare, flux continu timp de 24 ore, adica pana a doua zi competitia va lua sfarsit. Anul trecut in aceiasi perioada echipa noastra a participat cu succes neinregistrandu-se evenimente deosebite. In speranta ca si anul acesta toate vor merge conform planului competitional...va rugam sa fiti alaturi de noi si cine stie, poate anul viitor sa mai putem concura alaturi de o alta echipa formata din persoane cu dizabilitati!
Atașamente:
 • Tonik
 • Avatarul lui Tonik
 • Deconectat
 • Senior Member
 • performanta se atinge cand nu mai poti deloc!
 • Posts: 45
 • Thank you received: 6
 • Karma: 2
Munceste ca si cum nu ai muri niciodata, Ai grija de sufletul tau ca si cum ai muri maine!
Ultima editare: by Tonik.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Activitati sportive #6706

https://www.dump.ro/video/mvi-0046-avi/6228
IMG_.jpg
 • Tonik
 • Avatarul lui Tonik
 • Deconectat
 • Senior Member
 • performanta se atinge cand nu mai poti deloc!
 • Posts: 45
 • Thank you received: 6
 • Karma: 2
Munceste ca si cum nu ai muri niciodata, Ai grija de sufletul tau ca si cum ai muri maine!
Ultima editare: by Tonik.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Activitati sportive #6713

unde este poza??.........eu abia asteptam sa te vad in bikini.:D:D:D:
 • Iozefina
 • Avatarul lui Iozefina
 • Deconectat
 • Elite Member
 • Enervez in rate lunare!
 • Posts: 212
 • Thank you received: 53
 • Karma: 5
Fi impecabil in ceea ce spui!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Activitati sportive #6714

am poze care sunt mari 1500-900 care nu sunt suportate aici pe forum...si nu stiu cum sa le micsorez ca volul:dry:
daca ma ajuti pot sa pun si un filmulet cu mine inotand.....:P
 • Tonik
 • Avatarul lui Tonik
 • Deconectat
 • Senior Member
 • performanta se atinge cand nu mai poti deloc!
 • Posts: 45
 • Thank you received: 6
 • Karma: 2
Munceste ca si cum nu ai muri niciodata, Ai grija de sufletul tau ca si cum ai muri maine!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Activitati sportive #7508

Saluti...
In perioada 14-17 mai 2009 am participat la 'Cupa ungariei' organizata in Budapesta, aceasta copetitie sportiva fiind parte a Turneului International de tenis in scaun rulant. La acest turneu au participat opt tari din care Ungaria, Grecia, Rusia, Austria, Italia, Franta, Cehia si noi Romania. Un turneu bine organizat cotat cu premii in valoare de pana la 850 euro locul intai la simplu si dublu. Din pacate am reusit sa joc doar semifinala la simplu si semifinala la dublu alaturi de un jucator din Rusia, meciuri foarte grele si terminate la scor strans. Atat eu cat si colegii de la Motivation ne bucuram sa reprezentam tara noastra la aceste turnee si sa obtinem rezultate cat mai bune...atunci cand se poate.
Speram ca la urmatoarea intalnire sa avem rezultate mult mai bune.
 • Tonik
 • Avatarul lui Tonik
 • Deconectat
 • Senior Member
 • performanta se atinge cand nu mai poti deloc!
 • Posts: 45
 • Thank you received: 6
 • Karma: 2
Munceste ca si cum nu ai muri niciodata, Ai grija de sufletul tau ca si cum ai muri maine!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Activitati sportive #7509

Cupa Ungariei la tenis in scaun rulant

Saluti...

In perioada 14-17 mai 2009 am participat la 'Cupa Ungariei' organizata in Budapesta, aceasta copetitie sportiva fiind parte a Turneului International de tenis in scaun rulant.

La acest turneu au participat opt tari din care Ungaria, Grecia, Rusia, Austria, Italia, Franta, Cehia si noi Romania. Un turneu bine organizat cotat cu premii in valoare de pana la 850 euro locul intai la simplu si dublu. Din pacate am reusit sa joc doar semifinala la simplu si semifinala la dublu alaturi de un jucator din Rusia, meciuri foarte grele si terminate la scor strans. Atat eu cat si colegii de la Motivation ne bucuram sa reprezentam tara noastra la aceste turnee si sa obtinem rezultate cat mai bune...atunci cand se poate.Speram ca la urmatoarea intalnire sa avem rezultate mult mai bune.
 • Tonik
 • Avatarul lui Tonik
 • Deconectat
 • Senior Member
 • performanta se atinge cand nu mai poti deloc!
 • Posts: 45
 • Thank you received: 6
 • Karma: 2
Munceste ca si cum nu ai muri niciodata, Ai grija de sufletul tau ca si cum ai muri maine!
Ultima editare: by daniel. Motiv: resize
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Activitati sportive #9132

Turneul International de tenis in scaun rulant

Asa cum am aflat de curand se pare ca Turneul International De Tenis in scaun rulant din perioada 09-12.07.2009 se va desfasura la Arenele BNR iar spatiul de cazare ne este asigurat de catre organizatori la Hotelul Ibis Parlament situat in apropierea Parlamentului romaniei in Bucuresti.

In speranta ca veti fi langa noi pe toata desfasurarea acestei competitii sportive reprezentantii Romaniei va saluta si va promitem ca vom face tot posibilul sa obtinem rezultate foarte bune pentru tara noastra.

Interventie daniel:
Subiectul din pagina nu se modifica - Re:Activitati sportive
Poti insa pune titlu comentariului tau.
 • Tonik
 • Avatarul lui Tonik
 • Deconectat
 • Senior Member
 • performanta se atinge cand nu mai poti deloc!
 • Posts: 45
 • Thank you received: 6
 • Karma: 2
Munceste ca si cum nu ai muri niciodata, Ai grija de sufletul tau ca si cum ai muri maine!
Ultima editare: by daniel.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Activitati sportive #9165

Pt. Ciprian sa ne aduca rezultate bune de la competitie :
good_luck_balloon_300.jpg
 • sara
 • Avatarul lui sara
 • Deconectat
 • Platinum Member
 • \\\\
 • Posts: 964
 • Thank you received: 88
 • Karma: 12
Sara
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Activitati sportive #12809

Pana se apuca Ciprian sa ne spuna ce a castigat, iata un clip al celor de la Motivation

 • daniel
 • Avatarul lui daniel
 • Deconectat
 • Administrator
 • Cuget, deci exist!
 • Posts: 16143
 • Thank you received: 5260
 • Karma: 40
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re:Activitati sportive #15256Andrenalina pura :woohoo:
 • zurly
 • Avatarul lui zurly
 • Deconectat
 • Elite Member
 • good boy
 • Posts: 232
 • Thank you received: 20
 • Karma: 4
Realitatea e ruina unui vis
Ultima editare: by zurly.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
 • Page:
 • 1
 • 2